Reklama

Reklama

Rozmowa telefoniczna premier z Angelą Merkel

​Premier Beata Szydło rozmawiała przez telefon z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że rozmowa dotyczyła przygotowań do rozpoczynającego się w czwartek szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

Dodał, że miała ona charakter roboczy. Strona polska zwróciła kanclerz Merkel uwagę na to, co powinno znaleźć się w końcowym dokumencie szczytu. 

Szefowa niemieckiego rządu poruszyła kwestie, które jej zdaniem powinny zostać ustalone podczas spotkania. Rafał Bochenek dodał, że był to element negocjacji, które cały czas trwają między państwami Unii. 

Szczyt w Brukseli będzie poświęcony polityce migracyjnej Wspólnoty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy