Reklama

Rozmowa Dudy z Rosjanami. Jest komentarz Tuska

Były premier i przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk skomentował na Twitterze nagranie rozmowy rosyjskich komików z prezydentem Andrzejem Dudą. Jednym z tematów konwersacji jest osoba Tuska.

Znani z prowokacji wobec polityków i światowych przywódców rosyjscy komicy Vovan i Lexus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow) zamieścili we wtorek wieczorem (14 lipca) na portalu YouTube nagranie mające przedstawiać ich rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. W 11-minutowej rozmowie Kuzniecow, który podszył się pod sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, gratuluje Dudzie wyborczego zwycięstwa i próbuje sprowokować go do kontrowersyjnych wypowiedzi. Rozmowa prowadzona jest po angielsku.

Vovan próbował również wciągnąć prezydenta w dyskusje na temat Donalda Tuska, z którym - jak twierdzi w nagraniu - rozmawiał dzień wcześniej. Fałszywy szef ONZ sugerował m.in., że wyrażony rzekomo niepokój Tuska na temat dyskryminacji osób LGBT wynika z tego, że jest "jednym z nich", na co Duda odparł śmiechem, mówiąc tylko, że były przewodniczący Rady Europejskiej go nie lubi.

Reklama

Wypowiedź Dudy skomentował na Twitterze Tusk. Były premier ironizuje: "I do like you, Mr. President. Especially for your openness" ("Lubię cię, Panie Prezydencie. Zwłaszcza za twoją otwartość").

Tymczasem dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna potwierdził autentyczność nagrania.

"Nagranie jest autentyczne, rozmówcy byli weryfikowani przez Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku, sprawą zajmują się służby" - powiedział Kędryna.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy