Reklama

Reklama

Rosjanie przy granicy z Polską. Interweniowały włoskie Eurofightery

NATO podniosło alarm w związku z rosyjskim samolotem przy granicy z Polską. W powietrze wzbiły się włoskie myśliwce Eurofighter, które w ramach zadań sojuszniczych stacjonują w bazie w Malborku.

O interwencjach włoskich myśliwców Eurofighter, które startowały z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku poinformował w czwartek wieczorem włoski dziennik "Il Messaggero". W ostatnich dniach piloci z Aeronautica Militare, którzy stacjonują w Polsce w ramach misji "Air policing", wzbijali się w powietrze kilka razy.

O "kolejnym" błyskawicznym starcie Eurofighterów do rosyjskich maszyn, mających latać przy granicy z Polską, poinformowały na Twitterze włoskie siły powietrzne. Mimo, że Włosi w Malborku są od niedawna, to prawdopodobnie podjęli już kilka takich interwencji. 

Reklama

Włosi w Malborku

"W ostatnich dniach lipca do 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku po raz pierwszy w ramach misji Baltic Air Policing przybyły włoskie myśliwce Eurofighter Typhoon" - czytamy na portalu wojsko-polskie.pl. To maszyny z  4, 36, 37 i 51 skrzydła włoskich sił powietrznych. Zadania w Polsce będą wykonywały przez kolejne trzy miesiące. W ramach misji współpracują obecnie z samolotami z Węgier i Niemiec, które stacjonują na Litwie i w Estonii. 

Wszystkie jednostki, które biorą udział w misji patrolującej przestrzeń krajów bałtyckich, są dowodzone przez Sojusznicze Dowództwo Powietrzne w Ramstein.

Do zadań Włochów stacjonarnych w Malborku należy też wspieranie polskich pilotów w trakcie dyżurów bojowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy