Reklama

Reklama

Roman Giertych napisał list do premiera. "Szydzą z Pana teraz wszyscy"

Adwokat Roman Giertych w opublikowanym w mediach społecznościowych liście d premiera Mateusza Morawieckiego krytykuje wprowadzenie Polskiego Ładu. "Proszę się nie przejmować tym wyciem uderzonych Pana wspaniałym pomysłem księgowych" - napisał. Giertych odniósł się również do afery spowodowanej użyciem Pegasusa. "Sprawdził Pan już w Citizen Lab telefon swojej żony?" - zapytał na koniec.

"Oj szydzą z Pana teraz wszyscy. Strasznie szydzą. Jedynie ja, pana wierny fan i obrońca mówię jasno: fakt zbudowania dwóch systemów podatkowych jest jasnym dowodem powstania z kolan! Od przybytku głowa nie boli mówi starożytne, słowiańskie przysłowie. Inni mają tylko jeden system, a my mamy dwa! Świetnie Pan to wymyślił" - napisał Roman Giertych

Giertych postanowił udzielić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu kilku rad, jak wyjść z chaosu, który nastąpił po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Adwokat odniósł się do ostatniej propozycji szefa rządu, który zapewnił, że każdy, kto zarabia do 12 800 zł brutto straci po wprowadzeniu nowych przepisów, będzie mógł rozliczyć się zgodnie z zasadami z 2021 roku. 

Reklama

Roman Giertych radzi Mateuszowi Morawieckiemu

"Niech Pan zaproponuje, żeby każdy podatnik mógł sobie wybrać podatki z tego roku, który mu odpowiada, to szydercy szybko zapomną o krytyce dwóch systemów podatkowych! Albo jeszcze lepiej: niech każdy kto głosował na PiS zapłaci taki podatek jaki uważa, że powinien, a reszta 90% przychodu!" - stwierdził Giertych

"Zresztą im większy Pan zrobi bałagan, tym trudniej Tuskom i Hołowniom będzie później rządzić, więc im gorzej tym lepiej. Panu z systemu podatkowego po wyborach i tak przecież nic nie przyjdzie. W Argentynie, czy gdzie Pan tam będzie, systemy są przecież inne" - dodał. 

Były polityk Ligi Polskich Rodzin na koniec listu odniósł się do afery w sprawie użycia Pegasusa wobec niego, prokurator Ewy Wrzosek oraz senatora PO Krzysztofa Brejzy.  "I na marginesie, czy sprawdził już Pan w Citizen Lab telefon swojej żony...?" - podsumował Giertych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy