Reklama

Reklama

"Rodzina 500 plus". Ostatni dzwonek, by otrzymać wyrównanie

Już tylko niecały tydzień pozostał na złożenie wniosku o świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus", by otrzymać wyrównanie od kwietnia.

W przypadku wniosków złożonych po 1 lipca, świadczenie wypłacone zostanie bez wyrównania za poprzednie miesiące - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska dodaje, że zdecydowana większość dokumentów już wpłynęła.

Program "Rodzina 500 Plus" ruszył 1 kwietnia. Wnioski można składać bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Program przewiduje, że pół tysiąca złotych miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków.

Reklama

Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymają natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto, jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

Z szacunków wynika, że uprawnionych jest około 2 miliony 700 tysięcy rodzin, które mogą wnioskować o świadczenia na 3 miliony 700 tysięcy dzieci.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy