Reklama

Reklama

Robert Nowicki rezygnuje z funkcji wiceministra rozwoju

Wiceminister rozwoju Robert Nowicki odchodzi z resortu i rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu - poinformowało w czwartek (1 października) Ministerstwo Rozwoju.

"Coś się kończy..., coś zaczyna. Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces" - napisał Nowicki w czwartkowym wpisie na Facebooku.

Biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju potwierdziło Polskiej Agencji Prasowej, że Nowicki rozstaje się z resortem. Wskazało też, że Nowicki "złożył rezygnację z członkostwa w Porozumieniu z dniem 25 września".

Wiceminister Nowicki odpowiadał w resorcie rozwoju za kwestie związane z budownictwem, mieszkalnictwem, zagospodarowaniem przestrzennym. Uczestniczył w przygotowywaniu takich projektów jak: pakiet mieszkaniowy, nowelizacja prawa geodezyjnego i kartograficznego, nowelizacja prawa budowlanego. Zapoczątkował też cyfryzację procesu budowlanego.

Reklama

"Zdaliśmy ten trudny egzamin"

Nowicki pokreślił we wpisie na Facebooku, że dzięki wspólnej pracy pracowników resortu pod kierownictwem minister Jadwigi Emilewicz powstała bardzo dobra ustawa - pakiet mieszkaniowy. "Mieszkanie to miejsce, gdzie czujemy się wolni i bezpieczni. Ten czas to także poprawa prawa budowlanego, prawa geodezyjnego. Dzięki tym zmianom proces inwestycyjno-budowlany będzie szybszy i prostszy" - napisał.

Ustępujący wiceminister zwrócił uwagę, że dzięki skutecznemu działaniu i szybkiej reakcji rządu, w którym pracował, polska gospodarka się obroniła. "Jako rząd i resort gospodarczy zdaliśmy ten trudny egzamin. Polacy mieli prawo oczekiwać ochrony życia i zdrowia oraz obrony polskich firm i miejsc pracy. Dane gospodarcze pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. To między innymi zasługa ministra gospodarki Jadwigi Emilewicz i jej determinacji w poszukiwaniu kolejnych tarcz ochronnych" - zaznaczył.

Odejścia po Emilewicz

Robert Krzysztof Nowicki został powołany na wiceministra rozwoju w grudniu 2019 r. Zgodnie z informacją MR jest specjalistą z zakresu zarządzania programami, projektami oraz zmianą i ryzykiem.

We wtorek (29 września) z funkcji w resorcie zrezygnował wiceminister Krzysztof Mazur. "Dobiegła końca moja misja w Ministerstwie Rozwoju. Przyszedłem tu, by pracować z Jadwigą Emilewicz. Wraz z nią postanowiłem odejść" - wskazał.

W sobotę (26 września) wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że opuszcza Porozumienie. - Pozostaję w klubie PiS i będę wspierać Zjednoczoną Prawicę - powiedziała w wywiadzie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy