Reklama

Reklama

Robert Makłowicz Honorowym Obywatelem Krakowa? „Jeśli to prawda, to bardzo mi miło”

- Jeśli to prawda, to oczywiście jest mi bardzo miło – mówi Interii Robert Makłowicz o wniosku, jaki w poniedziałek złożył radny Dominik Jaśkowiec, który chce, by znany dziennikarz, podróżnik, kucharz i historyk został Honorowym Obywatelem Krakowa.

Wniosek o uhonorowanie Makłowicza tytułem Honorowego Obywatela Krakowa złożył w poniedziałek radny Dominik Jaśkowiec. Poinformował o tym na Facebooku.

"Po Oldze Tokarczuk i Andrzeju Mleczko czas, aby Honorowym Obywatelem Krakowa stał się Robert Makłowicz. Wczoraj złożyłem w tej sprawie stosowny wniosek. Głosowanie odbędzie się wprawdzie dopiero w roku przyszłym, ale już teraz warto tę godną kandydaturę zaprezentować mieszkańcom Krakowa" - napisał na swoim profilu na Facebooku przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

O komentarz poprosiliśmy samego zainteresowanego, który obecnie przebywa w Dalmacji - w swoim drugim, po Krakowie, domu.

Reklama

- Jeśli to prawda, to oczywiście jest mi bardzo miło. Jestem rzeczywistym obywatelem Krakowa, więc byłoby jeszcze milej wzmocnić w ten sposób to obywatelstwo - mówi Interii Makłowicz.

- Niezręcznie jest mi komentować doniesienia medialnie, bo oficjalnie nikt mi takiej propozycji nie przedstawił. Zdaje się, że to na razie tylko pewna propozycja, do której realizacji droga daleka - dodał znany dziennikarz, podróżnik i kucharz.

Zgodnie z procedurami, wniosek radnego musi zostać przegłosowany również przez innych radnych. Do tej pory nikt nie sprzeciwił się tej kandydaturze, więc wydaje się, że ma ona duże szanse powodzenia. Zgodnie z kalendarzem miejskich obrad Makłowicz mógłby zostać Honorowym Obywatelem Krakowa w marcu 2022 roku.

ŁUK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy