Reklama

Robert Biedroń: Jeśli zostaną spełnione warunki Lewicy, poprzemy KPO

- Jeżeli zostaną spełnione warunki Lewicy, to poprzemy Krajowy Plan Odbudowy - zadeklarował w rozmowie z Piotrem Witwickim w Polsat News Robert Biedroń, europoseł Lewicy. ​

W programie "Gość Wydarzeń" Robert Biedroń odniósł się do krytycznych wypowiedzi polityków opozycji pod adresem Lewicy, która porozumiała się z rządem w sprawie poparcia dla unijnego Funduszu Odbudowy. - Najgłośniej krzyczą politycy, którzy rzadko myślą o ludziach, a najczęściej o swojej kieszeni. Nie mieli żadnego problemu, żeby układać się z PiS-em w sprawie podwyżek dla posłów i senatorów, ale kiedy trzeba podzielić się pieniędzmi z ludźmi, dać na szpitale, mieszkania, to nagle panowie rozdzierają szaty - ocenił. 

Reklama

- Jeżeli zostaną spełnione warunki Lewicy, to poprzemy Krajowy Plan Odbudowy - zadeklarował Biedroń. Podkreślił przy tym, że "głosowania są przed nami". - Dla mnie najważniejsze jest, żeby pieniądze trafiły do ludzi - zaznaczył.

"Jeśli PiS nie prześle ustaleń #KPO do Komisji Europejskiej przed ratyfikacją, @Lewica nie będzie tego popierać" - napisał Biedroń na Twitterze.

Sejm zajmie się projektem w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE 4 maja.

Paszporty covidowe "jak najszerzej"

Biedroń był pytany także o tzw. paszporty covidowe. Podkreślił, że musimy starać się wrócić do normalności, a certyfikaty ułatwiłyby ludziom podróżowanie. - Wiele osób chciałoby powrócić do swoich miejsc pracy, zamieszkania. Dzisiaj poruszanie się po UE i świecie jest utrudnione, stąd ten instrument - wyjaśnił. - Chciałbym, żeby takie paszporty obowiązywały najszerzej, ale jednocześnie trzeba zapewnić ludziom możliwość testowania i szczepienia - podkreślił.

Pytany, czy szczepienia powinny być obowiązkowe stwierdził, że "powinny być ogólnodostępne".

Czytaj więcej: Nowy wspólny kandydat opozycji na RPO? Robert Biedroń zapowiada

Nowy kandydat na RPO?

Robert Biedroń zaapelował także do opozycji o szukanie ponad podziałami wspólnego kandydata na rzecznika praw obywatelskich. Wymienił w tym kontekście Stanisława Trociuka, od 2002 roku Zastępcę RPO.

- Pojawił się kandydat, którego Lewica jest gotowa poprzeć. Jeszcze nie jest to nasz kandydat oficjalny, marzę o tym, żeby zgodził się kandydować - mówił. - Mam nadzieję, że Lewica w najbliższym czasie, obok innych klubów, zgłosi jego kandydaturę - zadeklarował.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Interia/Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy