Reklama

Reklama

RMF24: Szef CBŚP w Rzeszowie zatrzymany przez ABW

Dwóch funkcjonariuszy z rzeszowskiego zarządu CBŚP zostało zatrzymanych przez ABW - poinformowała p.o. rzecznika prasowego CBŚP w Rzeszowie kom. Agnieszka Hamelusz. Informację o zatrzymaniu potwierdził prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, ale odmówił podania szczegółów.

Prok. Janusz Hnatko zaznaczył, że dalsze informacje udzielane będą najwcześniej w poniedziałek.      

Policjanci zostali zatrzymani w swoich domach. To naczelnik zarządu, czyli szef Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie i jeden z kierowników sekcji CBŚP. 

Agenci ABW działali na zlecenie prokuratury okręgowej w Krakowie.

Jak donosi reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, zatrzymanie ma związek z toczącym się od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym między innymi tzw. przestępstw urzędniczych i naruszenia nietykalności cielesnej.

TVN 24 podaje z kolei, że chodzi o podejrzenie korupcji. Według informacji telewizji, oprócz policjantów zatrzymano również dwóch cywili.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy