Reklama

Reklama

RMF24: Sprzedana na aukcji "Gęsiarka" pochodzi z Pałacu Prezydenckiego

Obraz "Gęsiarka" sprzedany na aukcji w Warszawie to dzieło Romana Kochanowskiego, które wcześniej zniknęło z Pałacu Prezydenckiego. Ekspertyza biegłego potwierdziła autentyczność dzieła oraz że to ten obraz wisiał wcześniej na ścianach Pałacu - dowiedział się reporter RMF Mariusz Piekarski.

Obraz "Gęsiarka" Romana Kochanowskiego po tym, jak zniknął ze ściany Pałacu Prezydenckiego przechodził z rąk do rąk - ustalił dziennikarz RMF FM. Dopiero potem, w kwietniu 2015 roku, trafił na sprzedaż do domu aukcyjnego Rempex.

Już w październiku 2015 roku dziennikarze RMF FM informowali, że prowadzący śledztwo wiedzą, kto kilka miesięcy wcześniej chciał sprzedać obraz.

Współwłaściciel Rempexu Marek Lengiewicz stwierdził w rozmowie z radiem, że prawdopodobnie sprzedający nie wiedział, że obraz pochodzi z kradzieży.

Reklama

"Ta osoba, która wstawiła do nas obraz, na pewno nie jest świadomym złodziejem. To prawie zawsze zaczyna się od jakiegoś zakupu na pchlim targu, jarmarku czy w jakiejś galeryjce" - mówił Lengiewicz.

(j.)

Mariusz Piekarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy