Reklama

Reklama

RMF24: Namierzono telefon turystki poszukiwanej w Tatrach

Prawdopodobnie po słowackiej stronie Tatr jest 31-letnia turystka z Tarnowa, której od soboty szukają ratownicy TOPR. Udało się tam namierzyć sygnał jej telefonu komórkowego. "Nie razie nie ma jednak bliższych informacji na ten temat" - mówi ratownik dyżurny TOPR Jan Gąsienica Roj.

Wczoraj po południu Słowakom udało się zlokalizować sygnał. "Ewidentnie pochodzi on ze słowackiej strony, dlatego po naszej stronie poszukiwania zostały zawieszone, a na Słowacji ratownicy ruszyli w teren śmigłowcem" - dodaje ratownik w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Pałahickim. 

"Najprawdopodobniej turystka mogła zaginąć w rejonie Doliny Złomisk, Doliny Batyżowieckiej, być może Doliny Białej Wody" - wyjaśnia.

31-latka po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w czwartek. O tym, że zaginęła, poinformowała jej matka.

Reklama

Toprowcy szukają mieszkanki Tarnowa od soboty. Wiadomo, że lubiła wędrować po najwyższych partiach Tatr. Poszukiwania rozpoczęto więc od wysłania śmigłowca z ratownikami w rejon Rysów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy