Reklama

Reklama

RMF: Zarzuty korupcyjne dla zastępcy dowódcy jednostki GROM

Pięć zarzutów korupcyjnych usłyszał zastępca dowódcy specjalnej jednostki wojskowej GROM - dowiedział się reporter RMF FM. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zawiesiła w czynnościach służbowych.

Zastępca dowódcy Jednostki Wojskowej 2305 GROM Andrzej R. został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Oprócz niego w ręce służb wpadło dwóch przedsiębiorców. Według śledczych wiceszef GROM przyjął pięć łapówek od przedsiębiorców, którzy zaopatrywali jednostkę w wyposażenie i sprzęt wojskowy. Według nieoficjalnych informacji dziennikarza, chodzi o kwoty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ani oficer, ani przedsiębiorcy nie przyznają się do postawionych zarzutów. Złożyli natomiast obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura nie skierowała do sądu wniosków o areszt dla podejrzanych. Zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe, dozory: policyjne i przełożonego, a także zakaz kontaktowania się między sobą.

Reklama

Dodatkowo zastępca dowódcy jednostki GROM został zawieszony w czynnościach służbowych.

Autor:
Krzysztof Zasada

Opracowanie:
Adam ZygielCzytaj na stronie RMF 24

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy