Reklama

Reklama

RMF: Ważne informacje dla podróżujących pociągami. PKP wprowadza korektę rozkładu jazdy

Planujesz podróż pociągiem? Dokładnie sprawdź rozkład jazdy. W nocy z soboty na niedzielę PKP wprowadza korektę dotychczasowego rozkładu. W Warszawie pociągi wracają na zmodernizowaną linię obwodową. Za to na Podkarpaciu za składy kursujące z Rzeszowa do Głogowa Małopolskiego wprowadzone będą zastępcze autobusy.

Korekta rozkładu jazdy  wprowadzona 21 października będzie obowiązywać do 8 grudnia. "Zmiany w rozkładzie są związane z realizowanymi na sieci kolejowej inwestycjami z Krajowego Programu Kolejowego. Ich efektem będzie lepsza komunikacja w regionach i wyższy komfort stacji i przystanków" - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Zmiany w Warszawie i Wielkopolsce

Na zmodernizowanej warszawskiej linii obwodowej przygotowane do otwarcia są nowe perony na przystankach Warszawa Koło, Warszawa Młynów, Warszawa Wola i stacji Warszawa Zachodnia.

W Wielkopolsce pociągi wrócą na zmodernizowane tory z Obornik Wielkopolskich do Piły. Z drugiej strony kontynuowane są prace na trasie z Poznania do Warszawy. W związku z tym pociągi dalekobieżne nadal będą kursowały okrężnie przez Gniezno i Inowrocław Rąbinek, a w komunikacji regionalnej (na odcinku Konin - Kutno) uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza - kursować będą autobusy.

Reklama

Nowości w Łodzi i Małopolsce

Zmiany czekają także podróżujących na trasie Łódź - Sieradz. PLK modernizują tory na trasie ze Zduńskiej Woli do Łodzi Kaliskiej. Z kolei na stacji w Zduńskiej Woli powstają nowe perony. W najbliższych tygodniach podróżni skorzystają z nowego peronu na stacji Kraków Bieżanów. Na Podkarpaciu od 22 października za pociągi kursujące z Rzeszowa do Głogowa Małopolskiego wprowadzona będzie komunikacja zastępcza.

Od 21 października pociągi ze Szczecina: IC Barbakan relacji Szczecin Gł. - Kraków Gł. - Szczecin Gł., Włókniarz relacji Szczecin Gł. - Łódź Fabryczna - Szczecin Gł. oraz Portowiec relacji Szczecina Gł. Katowice - Szczecin Gł. zmienią swoją trasę. Na odcinku Poznań Gł. - Łódź Widzew pojadą przez Inowrocław Rąbinek, Kutno i Łęczycę. Dodatkowo IC Barbakan na odc. Poznań Gł. - Szczecin Gł. będzie kursował przez Rzepin.

Pociąg IC Orłowicz relacji Kraków - Olsztyn - Kraków pomiędzy Krakowem Głównym a Miechowem będzie kursował w połączeniu z IC Wawel. Dzielenie składów nastąpi w Miechowie. Niektóre pociągi w okresie obowiązywania korekty rozkładu jazdy będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy