Reklama

Reklama

RMF: Sztab kryzysowy i seria wywiadów. Prezydent i rząd szykują się na obchody w Jerozolimie

W Kancelarii Prezydenta powstaje sztab kryzysowy. Z kolei w zagranicznej prasie w najbliższym czasie mają się ukazać teksty o historii Polski. W ten sposób kancelarie prezydenta i premiera szykują się na czwartek, kiedy to w Izraelu odbędzie się Światowe Forum Holocaustu, które ma upamiętniać 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz.

W Jerozolimie wystąpi m.in. prezydent Rosji Władimir Putin i - jak można się spodziewać - kolejny raz może oczerniać Polskę zarzutami o współudział w zagładzie Żydów.

W Kancelarii Prezydenta powstaje sztab ekspertów od komunikacji oraz historyków. Mają na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina. W czwartek prezydent Andrzej Duda ma też umówioną serię wywiadów w polskich mediach.

Ze strony rządowej natomiast - jak usłyszał dziennikarz RMF FM - w izraelskiej i amerykańskiej prasie szykowana jest seria m.in. płatnych artykułów, które mają pokazywać polską wersję wydarzeń historycznych. Moskwa zna jednak polskie plany i nie można wykluczyć, że będzie próbowała je torpedować.

Reklama

Krzysztof Berenda

Opracowanie: Urszula Gwiazda

Czytaj na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje