Reklama

Reklama

RMF: Seksskandal w policji? Chodzi o wysoko postawionych funkcjonariuszy

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji analizuje doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o stołeczny garnizon i wysoko postawionych funkcjonariuszy.

Raport o molestowaniu złożyła jedna z naczelniczek w stołecznej komendzie. Wszystko wydarzyło się kilkanaście dni temu. 

Zawiadomieniem objęty jest jeden z zastępców komendanta stołecznego. Jeszcze do niedawna był on wymieniany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji jako "żelazny kandydat" na szefa warszawskiej policji. Wcześniej nieoczekiwanie ze stanowiska komendanta zrezygnował Rafał Kubicki.

W chwili, gdy sprawa dotarła do Biura Spraw Wewnętrznych, nominację wstrzymano i rozpoczęto poszukiwania innego kandydata. Wybrano gen. Pawła Dobrodzieja, który dziś odwołał dotychczasowych zastępców, w tym wymienionego w zawiadomieniu do Biura Spraw Wewnętrznych.

Reklama

BSW przeanalizowało zawiadomienie

Biuro Spraw Wewnętrznych przeanalizowało zawiadomienie funkcjonariuszki. Materiały przesłano już do prokuratury. Według informacji dziennikarzy RMF FM, to może być wierzchołek góry lodowej. Nie jest wykluczone, że sprawa obejmie także innych, wysokich rangą funkcjonariuszy stołecznej policji.

Paweł Dobrodziej - dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie - wczoraj oficjalnie został pełniącym obowiązki komendanta stołecznego policji. Jest piątym oficerem kierującym stołecznym garnizonem w ciągu ostatnich dwóch lat. W KSP służy około 10 tysięcy policjantów.

Krzysztof Zasada

Czytaj również: Dymisje w Komendzie Stołecznej Policji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje