Reklama

Reklama

RMF: Rzucał nożem w policjanta. 16-latek trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

16-latek, który w Skwierzynie rzucał nożem w policjanta i został przez niego postrzelony w stopę trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - taką decyzję podjął Sąd Rodzinny w Międzyrzeczu. Na razie ranny chłopak jest w szpitalu - informuje RMF FM.

Chłopak zostanie wysłany do placówki za kilka dni. Sąd musi otrzymać najpierw opinię wskazującą, do którego z kilku takich ośrodków powinien trafić 16-latek. Zgodnie z dzisiejszym postanowieniem sądu do tego czasu zatrzymany będzie objęty nadzorem prokuratora. Chłopak zostanie w ośrodku do zakończenia sprawy przed sądem dla nieletnich - o ile Sąd Okręgowy nie uzna ewentualnych skarg na ten tymczasowy środek zapobiegawczy. 

Prokuratura zamierza postawić agresywnemu nastolatkowi zarzuty sprowadzenia zagrożenia w ruchu drogowym i czynnej napaści na policjanta. To może się skończyć umieszczeniem w zakładzie poprawczym.

Reklama

Wobec drugiego z zatrzymanych, pasażera samochodu uciekającego przed policjantami sąd postanowił nie stosować żadnych środków zapobiegawczych. W jego zachowaniu nie było do tego podstaw.

(mal)

Tomasz Skory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy