Reklama

Reklama

RMF: Rekonstrukcja rządu dopiero jesienią. Planowane łączenie resortów

Rekonstrukcja rządu nie teraz, a dopiero jesienią - podaje RMF FM. Pomimo nawału medialnych spekulacji, politycy Prawa i Sprawiedliwości nie będą się spieszyć z powyborczymi zmianami w składzie rządu.

Dla rządzących priorytetem jest próba zbudowania nowej koalicji. Chodzi o przyciągnięcie do Zjednoczonej Prawicy nowych posłów. Mogą oni przyjść z grupy posłów związanych z Pawłem Kukizem lub Polskiego Stronnictwa Ludowego.

To potrzebne do ograniczenia wpływu na rząd ludzi Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Drugim celem takiego działania jest powiększenie wpływów w samorządach, a zwłaszcza w sejmikach wojewódzkich. Tutaj  może pojawić się konieczność zaoferowania komuś ministerialnej teki.

Łączenie resortów

Sama rekonstrukcja natomiast ma polegać między innymi na połączeniu niektórych resortów, na przykład Ministerstwa Klimatu z resortem środowiska. Ich rozdzielenie okazało się porażką. Poważnie rozważane jest także łączenie finansów z rozwojem i Ministerstwa Edukacji ze szkolnictwem wyższym.

Reklama

Pracę miałby zmienić minister finansów Tadeusz Kościński, który jesienią chce się przenieść do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Ministrem sportu miałaby też przestać być Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Krzysztof Berenda

Opracowanie: Arkadiusz Grochot

Czytaj na stronie RMF24.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy