Reklama

Reklama

RMF: Pracowity weekend strażaków. Interweniowali ponad 5 tysięcy razy

Prawie 5 400 razy w czasie weekendu musieli interweniować strażacy z powodu pożarów i burz, które przechodziły nad Polską – wynika z najnowszych danych Państwowej Straży Pożarnej.

W tej chwili niemal w całym kraju poza częścią Pomorza Zachodniego obowiązują ostrzeżenia przed upałami. Na Podlasiu IMGW ostrzega za to przed kolejnymi burzami.

W weekend służby najwięcej pracy miały na Śląsku, Mazowszu, Kujawach i Pomorzu.

Według synoptyków, w poniedziałek nawałnice znów mogą pojawić się w centralnej i zachodniej Polsce. - Patrząc na zgłoszenia, które napłynęły, na pewno nie jest to ostateczna liczba - mówi Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, że z powodu zagrożenia burzami w niedzielę wieczorem konieczna była ewakuacja obozu harcerskiego w miejscowości Dubne koło Muszyny w Małopolsce. 48 harcerzy i dziewięciu wychowawców przeniosło się do pobliskiego budynku gospodarczego.

Reklama

Zagrożenia pożarowe wciąż dotyczą polskich lasów. W większości nadleśnictw obowiązuje drugi stopień zagrożenia - w trzystopniowej skali. W części lasów przy zachodniej granicy to alert najwyższego stopnia. Z powodu pożarów - między innymi właśnie na takich terenach - strażacy interweniowali w czasie weekendu ponad dwa tysiące razy.

Michał Dobrołowicz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy