Reklama

Reklama

RMF: Policyjny system łączności TETRA został na razie zawieszony

Policja decyduje o przerwaniu realizacji systemu łączności TETRA - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. To reakcja na orzeczenie sądu, który unieważnił umowę w sprawie systemu z Motorolą.

Chodzi o zamówienie warte 150 milionów złotych zlecone Motoroli przez policję z wolnej ręki. Stało się to po unieważnieniu przetargu przez sąd. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM, Komenda Główna Policji tymczasowo rezygnuje z systemu TETRA. Środki na jego budowę policja ma zaplanowane do końca tego roku. 

Po orzeczeniu sądu, zostają przerwane wszystkie przygotowania do uruchomienia tej formy łączności, a także kolejne przetargi związane z unieważnioną przez sąd umową z Motorolą. Pieniądze mają zostać przesunięte na inne cele.

Reklama

Jak usłyszał reporter RMF FM od jednego z wysokich rangą oficerów Komendy Głównej Policji - rozpatrywanych jest kilka scenariuszy, które mają zostać uruchomione, ale dopiero w przyszłym roku. 

"Chodzi o to, by do służby trafił jednak ten system bezpiecznej łączności" - dodał rozmówca RMF. Ostateczna decyzja w sprawie tych działań zapadnie jednak dopiero, gdy szefostwo policji, przeanalizuje uzasadnienie sądu, o które już wystąpiło.

Autor: Krzysztof Zasada, opracowanie: Urszula Gwiazda

Przeczytaj tekst na stronie RMF FM.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy