Reklama

Reklama

RMF: Podano powód pożaru samochodu w Rybniku. W środku było 3-letnie dziecko

Nieszczelny przewód paliwowy w pobliżu katalizatora powodem ubiegłotygodniowego pożaru samochodu w Rybniku - podaje RMF powołując się na ustalenia biegłego badającego wrak. W samochodzie znajdowało się 3-letnie dziecko.

Do pożaru doszło w ubiegły czwartek na jednym z rybnickich osiedli. Stojąca przed sklepem honda stanęła w płomieniach. W aucie było 3-letnie dziecko. Chłopca uratował ojciec, który wyciągnął go z auta.

Ojciec wyszedł na chwilę z samochodu i poszedł po zakupy. Gdy zauważył płonące auto, pobiegł ratować syna. "Zdeterminowany mężczyzna, nie zważając na potężny ogień, wyciągnął 3-latka z samochodu i udzielił mu pomocy" - relacjonowali policjanci.

Na miejsce przyjechali następnie strażacy, policjanci i pogotowie ratunkowe. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poparzone dziecko do katowickiego szpitala. 41-letni ojciec chłopca również trafił pod opiekę lekarzy.

"Niepokojący jest fakt, że prawie nikt nie chciał pomóc poszkodowanym, mimo że na miejscu było wielu gapiów. Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast podać pomocną dłoń. Apelujemy do mieszkańców o udzielanie pomocy w takich przypadkach" - podkreślili mundurowi.

Reklama

(ph)

Marcin Buczek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy