Reklama

Reklama

RMF: Pełnomocnicy sędziego Bilińskiego nie zostali wpuszczeni na posiedzenie KRS

Pełnomocnicy sędziego Łukasza Bilińskiego nie zostali wpuszczeni na posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa - informuje reporter RMF FM Patryk Michalski. Przedstawiciel Biura Prawnego Rady poinformował w imieniu przewodniczącego KRS, że w oparciu o regulamin KRS sędzia Leszek Mazur nie skorzystał z prawa zaproszenia na posiedzenie, dlatego ich udział w obradach nie będzie możliwy.

Pełnomocnicy poprosili o przekazanie tej decyzji na piśmie.

Sędzia Łukasz Biliński - wbrew swojej woli - ma być odsunięty od orzekania w sprawach karnych i przeniesiony do wydziału rodzinnego. Taką decyzję podjął prezes sądu rejonowego Maciej Mitera. Sędzia Biliński odwołał się do KRS.

Decyzja Macieja Mitery została jednak uchylona przez prezes sądu okręgowego Joannę Bitner. Dlatego - jak zwraca uwagę Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia - postępowanie przed Radą powinno być umorzone.

KRS postanowił, że będzie zajmował się odwołaniem, bo według Rady decyzja prezes Bitner stanowiła przekroczenie kompetencji. Pełnomocnicy Łukasza Bilińskiego chcieli przysłuchiwać się właśnie temu punktowi obrad.

Reklama

Patryk Michalski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy