Reklama

Reklama

RMF: Niebezpieczny bubel prawny Ministerstwa Infrastruktury

Specjaliści przestrzegają przed niebezpiecznym bublem prawnym Ministerstwa Infrastruktury. Chodzi o przepisy dotyczące osób kierujących ruchem lotniczym na małych lotniskach. "Mogą doprowadzić do tragedii" - mówi RMF FM ekspert do spraw przepisów lotniczych.

Zgodnie z przepisami, które niedawno weszły w życie, lotami, skokami spadochronowymi i lotniczymi zawodami sportowymi będą mogły kierować osoby o wygasłych uprawnieniach.

Chodzi o ponad 40 lotnisk i ponad 200 organizacji oraz firm prowadzących szkolenia lotnicze. Nowe przepisy mogą doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia. 

Kierowanie lotami przez osoby bez ważnych uprawnień (...) może prowadzić do sytuacji niebezpiecznych, a wręcz utraty zdrowia, lub życia - ostrzega ekspert w dziedzinie prawa lotniczego i spadochroniarz Jan Kaczmarczyk z kancelarii KOLS.

Reklama

Ministerstwo nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. Wcześniej, w odpowiedzi na interpelację jednego z posłów, wiceminister Mikołaj Wild przekonywał, że "okoliczność braku posiadania ważnych uprawnień nie powoduje, że dana osoba przestaje posiadać wiedzę i doświadczenie".

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy