Reklama

Reklama

RMF: "Łowcy cieni" ruszają w pościg za 42-latkiem, który zbiegł ze szpitala

"Łowcy cieni", specjalny wydział Centralnego Biura Śledczego Policji, włączył się w poszukiwania mężczyzny, który w piątek w spektakularny sposób uciekł konwojentom ze szpitala w Warszawie - dowiedział się reporter RMF FM. Wspólnik Piotra Ruzickiego, który z prokuratury został przewieziony do tej placówki, sterroryzował jednego z policjantów bronią. Napastnik i podejrzany uciekli.

Elitarna grupa poszukiwawcza zdecydowanie wzmocni działania funkcjonariuszy, które do tej pory nie dały żadnych rezultatów. "Łowcy cieni" specjalizują się w najtrudniejszych przypadkach ścigania osób, które zadarły z prawem. Mają wypracowane techniki poszukiwań, a także między innymi świetne kontakty za granicą.

Ta decyzja pokazuje też, że policja potraktowała schwytanie Piotra Ruzickiego jako priorytet. To nie jest groźny przestępca, a osoba, która ma na koncie wyłudzenia i oszustwa.

Nie bez znaczenia jednak jest sposób odbicia podejrzanego - z użyciem broni. Jak się natomiast dowiedział się dziennikarz RMF FM, niebawem prokuratura ma rozpocząć procedurę wystawiania listu gończego za Ruzickim.

Reklama

Piotr Ruzicki w piątek po południu uciekł policjantom ze szpitala przy ul. Banacha w Warszawie. Wcześniej zeznawał w prokuraturze w charakterze świadka. 42-latek miał w czasie przesłuchania w prokuraturze powiedzieć, że źle się czuje - i dlatego trafił na Banacha na rutynowe badania.

Mężczyzna był konwojowany przez grupę policjantów, ale mimo to udało mu się z budynku szpitala uciec. 

(j.)

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy