Reklama

Reklama

RMF: Koniec akcji na Bałtyku. Polski jacht już w porcie

Jacht "Zjawa IV" jest już w porcie we Władysławowie. Płynąca z Gdyni do Szwecji jednostka zaczęła wczoraj nabierać wody około 100 kilometrów od brzegu. Na pokładzie było 12 kobiet, które mają za sobą lub są w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Wszystkie pasażerki zostały bezpiecznie ewakuowane - informuje RMF24

Jednostka wypłynęła w niedzielę z Gdyni. Celem rejsu było miasto Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji. Wzięło w nim udział 12 kobiet, które mają za sobą lub są w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Ideą rejsu była chęć pokazania, że po chorobie nowotworowej można żyć normalnie. Wyprawa miała potrwać 5 dni.

Załoga wczoraj po południu zgłosiła jednak, że jacht zaczął nabierać wody. Na pomoc ruszyły dwie jednostki z platformy wiertniczej Petrobaltic i śmigłowiec marynarki wojennej.

Na pokładzie było łącznie 15 osób. Większość uczestników rejsu - 12 kobiet - została ewakuowana na statek "Aphrodite". Na pokładzie zostali członkowie podstawowej załogi. Dostarczoną na pokład pompą usuwali wodę. Pomagał im mechanik, który wszedł na pokład z jednostki Petrobalticu.

Reklama

Załoga miała ocenić, czy jacht będzie mógł samodzielnie wracać do najbliższego portu. Ostatecznie podjęto decyzję o jego odholowaniu do Władysławowa. Nad ranem jacht znalazł się w porcie.

Przed wypłynięciem "Zjawa IV" przeszedł kapitalny remont, kontrolę Polskiego Rejestru Statków i Urzędu Morskiego oraz uzyskał kartę bezpieczeństwa. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy