Reklama

Reklama

RMF: Kolumna rządowa była uprzywilejowana? Adwokat 21-latka ma wątpliwości

"To dla niego bardzo traumatyczne przeżycie" - mówi RMF FM adwokat 21-latka, uczestnika piątkowego wypadku z rządową kolumną w Oświęcimiu. Mężczyzna ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Mecenas Władysław Pociej chce ustalenia - ponad wszelką wątpliwość - czy kolumna z premier Beatą Szydło była uprzywilejowana na drodze. Mimo że wiele służb, w tym policja, uznały, że samochody Biura Ochrony Rządu jechały prawidłowo, to zdaniem mec. Pocieja są świadkowie, którzy twierdzą, że nie było sygnałów dźwiękowych. Jak mówi, ważne jest ustalenie tego, jak jechały samochody rządowe.

- Będziemy się przyglądać kwestii odległości pomiędzy samochodami, prędkości, z jaką się poruszały, kwestii świateł, koloru świateł i użycia sygnałów dźwiękowych. Dopiero w kompilacji daje to kolumnie rządowej ten status uprzywilejowania ­- mówi Pociej.

Reklama

Zdaniem mecenasa nie obędzie się bez powołania biegłych.

Na razie kierowca seicento, jak informuje jego adwokat, dochodzi do siebie po tym "traumatycznym przeżyciu", a także po przesłuchaniu przez policję, bo zdaniem adwokata mężczyzna został zmanipulowany. Nie dano mu szansy, by zaraz po wypadku miał kontakt z prawnikiem.


Przesłuchania w prokuraturze

Do tej pory prokuratura przesłuchała 22 osoby, w tym 11 funkcjonariuszy BOR, w związku z piątkowym wypadkiem limuzyny premier Beaty Szydło. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Jak dowiedział się wcześniej w prokuraturze dziennikarz radia RMF FM Paweł Pawłowski,21-latek nie będzie dziś rozmawiał z prokuratorem, ponieważ jego zeznania są w aktach, które zostaną przekazane prze małopolską policję.

Z tymi dokumentami zapozna się prokurator i - według procedury - będzie miał pięć dni na wydanie postanowienia o postawieniu zarzutów. Natomiast według informacji reportera radia RMF FM, ma zrobić to już dziś.

(łł)


Marcin Piekarski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy