Reklama

Reklama

RMF: Jarosław Gowin niezorientowany w sprawie ustawy o SN

RMF podaje, że prezes Polski Razem i były minister sprawiedliwości unika jak ognia pytań, dotyczących projektu ustawy o Sądzie Najwyższym i protestów w tej sprawie. Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie o konsolidacji dwóch uczelni, odpowiadał też na pytania dziennikarzy, ale tylko niektóre. Niezorientowany polityk tłumaczył, że do tej pory zajmował się ręką w gipsie swojego wnuka.

Wypowiedzi Gowina była najogólniej wymijające. "Wypowiadam się tylko na tematy akademickie" - mówił wicepremier, zaskakująco niezorientowany w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

"Jestem pierwszego dnia po urlopie, jak się zorientuję, zapoznam z tym projektem - będę do pańskiej dyspozycji" - mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Projekt ustawy o SN jest rzeczywiście obszerny, a pochopne opinie nie są wskazane. Gorzej, że wicepremier nie ma też zdania w sprawie demonstracji, nazywanych przez rząd "puczem".

"Do wczoraj się zajmowałem ręką w gipsie mojego wnuka, ale jak rozpoznam sytuację, tak jak powiedziałem - będę do pana dyspozycji" - zapewniał Gowin.

Reklama

(az)

Tomasz Skory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne