Reklama

Reklama

RMF: Gigantyczna dziura w budżecie stolicy. Warszawa musi ciąć wydatki

4,5 miliarda złotych straci Warszawa do końca kadencji samorządowej w związku z obniżką podatków, które obiecał rząd oraz niedoszacowaną subwencją oświatową. Tylko w tym roku dziura w budżecie stolicy wyniesie 1,7 miliarda złotych. Miasto musi zaciągać kredyt i ciąć wydatki - informuje RMF FM.

W związku z zaciskaniem pasa miasto Warszawa przedstawiło listę cięć. Znalazły się na niej największe drogowe inwestycje miasta. Obwodnica Śródmiejska i Trasa Świętokrzyska nie będą budowane.

Odłożona w czasie będzie budowa flagowych inwestycji kulturalnych. Teatr TR Warszawa przed Pałacem Kultury oraz Symfonia Varsovia będą budowane dłużej o kilka lat.

Poza tym na liście jest kilkanaście mniejszych inwestycji.

Zamrożone na obecnym poziomie będą wszystkie wydatki na sport i kulturę. Nie będzie remontów szkół poza tymi koniecznymi.

Reklama

Pierwszy raz akcje zima i lato w mieście będą płatne. - Udało nam się ten program ochronić, ale po raz pierwszy wprowadzamy opłatę 10 złotych dziennie za ucznia - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Miasto zamraża też program 100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne.

Nie będzie natomiast podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. 

Mariusz Piekarski 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy