Reklama

Reklama

RMF FM: Stanowisko dla żony członka podkomisji smoleńskiej

Maria Szonert-Binienda, żona członka podkomisji smoleńskiej Wiesława Biniendy, jeszcze w tym miesiącu zostanie Konsulem Honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Akron w stanie Ohio - dowiedział się korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

Powołanie placówki w tym mieście może dziwić. Oczywiście w stanie Ohio mieszkają Polacy, więc być może to jest jakiś powód, ale z pewnością nie jest to popularne turystyczne miejsce. Bardziej zasadnym byłoby na przykład utworzenie placówki w Cleveland w Ohio, a nie w małym Akron, ale pewno ma to związek z tym, gdzie mieszka Maria Szonert-Binienda.

Uroczyste otwarcie placówki honorowej w Akron odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Do miasta mają przyjechać przedstawiciele MSZ. Polonia - nawet ta sprzyjająca PiS-owi - nie ukrywa, że powołanie placówki, której przedstawicielem ma być Szonert-Binienda, to nic innego jak podziękowanie za zaangażowanie Wiesława Biniendy w badanie katastrofy smoleńskiej - pisze dziennikarz RMF FM.

Reklama

W Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiła się już decyzja szefa resortu w sprawie utworzenia Konsulatu Rzeczpospolitej w Akron. Jej okręg konsularny ma obejmować cały teren stanu Ohio. Co prawda konsul honorowy nie otrzymuje pieniędzy za swoją pracę, ale reprezentuje Polskę na danym terenie. Uczestniczy w spotkaniach lokalnych władz, gdy jest taka potrzeba. 

Paweł Żuchowski


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy