Reklama

Reklama

RMF FM: Najważniejsze osoby w państwie przejdą szkolenie obronne

245 najważniejszych osób w państwie - w tym ministrowie, parlamentarzyści, wojewodowie oraz marszałkowie województw - przejdzie w tym roku kilkudniowe szkolenie obronne. Jak dowiedział się reporter RMF FM, kursy mają nauczyć urzędników zachowań w czasie "podwyższania gotowości obronnej państwa oraz w czasie wojny".

Szkolenia mają trwać kilka dni. Pierwsza cześć będzie teoretyczna. Urzędnicy poznają międzynarodowe i wewnętrzne uwarunkowania bezpieczeństwa państwa. Dowiedzą się między innymi, jaki jest potencjał obronny naszego kraju.

Wykłady obejmują też nowe zagrożenia, jak wojna hybrydowa czy cyberataki. Uczestnicy nauczą się też zasad funkcjonowania państwa w okresie zagrożenia i wojny.

Cześć praktyczna obejmuje warsztaty i gry decyzyjne - między innymi reagowanie w sytuacji kryzysu polityczno-militarnego.

Reklama

Kursy mają się kończyć sprawdzianami. W przyszłym roku planuje się przeszkolenie kolejnych 245 osób.

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy