Reklama

RMF FM: MON wycofuje się z obietnicy Macierewicza

Do końca stycznia mieliśmy poznać dostawcę okrętów podwodnych dla polskiej armii. Jak dowiedział się reporter RMF FM, Ministerstwo Obrony Narodowej kierowane przez Mariusza Błaszczaka wycofuje się z obietnicy złożonej przez poprzedniego szefa. Antoni Macierewicz najpierw zapowiadał, że producenta poznamy do końca zeszłego roku, potem resort przesunął datę o miesiąc.

MON pod nowym kierownictwem nie jest tak chętne, jak w czasach Antoniego Macierewicza do składania deklaracji w sprawie dat zakupu uzbrojenia. 

"Obecnie trwają ostatnie prace Zespołu ds. wypracowania rekomendacji dla ministra obrony narodowej w zakresie pozyskania OPNT w ramach realizacji WO kr. ORKA. (OPNT to okręt podwodny nowego typu - przyp. red.) Rekomendacja wspomnianego zespołu pozwoli ministrowi na podjęcie odpowiedniej decyzji" - zapewnia biuro prasowe MON.

Antoni Macierewicz sugerował, że okręty możemy kupić od Francji w ramach rozmów międzyrządowych. Teraz MON odpowiada, że okręty kupimy w trybie zamówienia publicznego.

Reklama

Po decyzji ministra ma powstać komisja, która się tym zajmie i zdecyduje, czy w tej sprawie zostanie ogłoszony przetarg, czy też może MON kupi okręty z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z dostawcami.

Grzegorz Kwolek

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy