Reklama

Reklama

RMF FM: MEN rezygnuje z darmowego "Naszego Elementarza"

Zamiast jednego, darmowego szkolnego podręcznika - będą do wyboru trzy. "Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany - potwierdziła szefowa MEN w rozmowie z RMF FM. Ministerstwo nie będzie wydawać i dostarczać do szkół podręczników. Zamiast tego placówki otrzymają dotacje na podręczniki.

Jak donosi RMF FM, decyzja o tym, kiedy nastąpi zmiana zapadnie w czerwcu, po konsultacjach z samorządami na temat nowego systemu dystrybucji podręcznika.

Minister Zalewska mówi jednak, że "Nasz Elementarz" będzie znikał sukcesywnie tak, jak będą wygasać edycje podręczników i umowy - np. z autorami oraz na druk.

MEN nie będzie już tworzyć i wydawać podręczników. Zamiast chce zacząć wskazywać te, które będą dotowane.

"Mamy prawo do tego, żeby powiedzieć, że oto te trzy, które są zaproponowane przez wydawnictwa, będą dotowane. We wszystkich klasach podstawowych i gimnazjum. Tam, gdzie jest obowiązek szkolny" - tłumaczy minister Zalewska w rozmowie z RMF FM.

Reklama

Anna Zalewska dodaje też, że mechanizmy wyboru podręczników wskazywanych przez MEN zostaną dopiero wypracowane, podobnie jak mechanizmy dotowania ich poprzez samorządy.

Mariusz Piekarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy