Reklama

Reklama

RMF FM: ​Komisja Wenecka znów zajmie się Polską

Ciało doradcze Rady Europy w przyszły piątek zbierze się na ostatnim posiedzeniu plenarnym. Komisja Wenecka ma m.in. wydać dwie opinie na temat Polski - informuje RMF FM.

Pierwsza opinia ma dotyczyć ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, nad którymi właśnie pracuje Sejm. Druga - już przyjętych zmian w przepisach o prokuraturze.

Komisja Wenecka zmianami w przepisach dotyczącymi sądownictwa zainteresowała się we wrześniu, po wecie prezydenta Andrzeja Dudy i zapowiedzi przygotowania przez niego własnej wersji ustaw. 

Przedstawiciele Komisji od wyborów w 2015 r. już kilka razy odwiedzali Polskę i wydali niekorzystną dla polskiego rządu opinię dotyczącą zmian w Trybunale Konstytucyjnym. 

W piśmie wzywali między innymi do opublikowania wyroku Trybunału z marca 2016 r., w którym ówczesny skład sądu konstytucyjnego obalał nowelizację ustawy o TK.

Reklama

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy