Reklama

RMF FM: Jest wniosek do prokuratury ws. fałszywych alarmów na lotnisku w Modlinie

Władze spółki, do której należy port lotniczy w Modlinie, złożyły wniosek do prokuratury w sprawie trzech fałszywych alarmów bombowych na terenie lotniska – ustalił reporter RMF FM Michał Dobrołowicz. Chodzi o alarmy z marca i kwietnia tego roku.

Lotnisko w Modlinie straciło przez fałszywe alarmy co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. To głównie straty spowodowane tym, że przez kilka godzin - po ewakuacji - nie działały sklepy i restauracje.

Jak donosi RMF FM, spółka - do której należy port w Modlinie - chce surowo ukarać sprawców fałszywych alarmów i odzyskać stracone pieniądze.

W momencie, kiedy spółka zostanie uznana za pokrzywdzonego, będzie mogła występować jako oskarżyciel posiłkowy. Ułatwi to starania o otrzymanie odszkodowania.

Fałszywe alarmy

Na początku kwietnia 29-letni mieszkaniec Starachowic usłyszał zarzut wywołania fałszywych alarmów bombowych na lotniskach w Warszawie i Modlinie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Reklama

Mężczyzna przyznał się do winy, wyraził skruchę i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Emil Ś. w chwili zatrzymania przez policję miał prawie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze namierzyli mężczyznę kilkadziesiąt minut po wykonaniu telefonów na lotniska.

Michał Dobrołowicz

 

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy