Reklama

Reklama

RMF FM: Jest śledztwo ws. głosowania na dwie ręce

Wszczęto śledztwo w sprawie sejmowego głosowania na dwie ręce podczas wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego - dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o głos oddany przez posłankę Kukiz'15 Małgorzatę Zwiercan za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego.

Fakt zagłosowania przez posłankę za klubowego kolegę wysoce uprawdopodobniła analiza materiałów dowodowych - w tym nagrań z kamer, a także sprawdzenie protokołów i list obecności posłów w momencie podejmowania decyzji przez Sejm.

Śledztwo wszczęto z artykułu dotyczącego poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Konkretnie - jak usłyszał reporter RMF FM- chodzi o elektroniczny nośnik z informacjami zawierającymi wyniki głosowania. Jak dotąd prokuratura wykryła tylko jeden przypadek głosowania za kogoś innego - jednak w toku postępowania będą jeszcze badane materiały dowodowe.

Reklama

Wszczęcie śledztwa oznacza między innymi możliwość prowadzenia przesłuchań oraz oględzin w Sejmie. Za takie przestępstwo grozi 5 lat.

Nie będzie śledztwa ws. marszałka Sejmu

Prokuratura odmówiła natomiast wszczęcia śledztwa wobec marszałka Marka Kuchcińskiego w związku z zamknięciem głosowania i nieprzyjęciem wniosków o reasumpcję - tu nie dopatrzyła się przestępstwa.

Przypomnijmy, że po incydencie związanym z głosowaniem na dwie ręce, Małgorzata Zwiercan została usunięta z klubu Kukiz'15. Kornel Morawiecki sam zrzekł się członkostwa. Oboje, razem z Ireneuszem Zyską (również kiedyś należącym do Kukiz'15) tworzą nowe koło poselskie "Wolni i Solidarni".

(mal)

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy