Reklama

Reklama

RMF FM: Janusz Majer zrezygnował z kierowania Polskim Himalaizmem Zimowym

Janusz Majer nie jest już szefem Polskiego Himalaizmu Zimowego. Z kierownictwa PHZ odchodzi też jego zastępca Jerzy Natkański. "Mając na uwadze rozwój Programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, jak również wyzwania stojące przez kadrą naszych himalaistów, chcielibyśmy oficjalnie poinformować o zmianach, które dokonały się w ostatnich dniach w programie PHZ" – informuje w komunikacie PHZ.

Janusz Majer złożył na ręce PZA rezygnację z pełnionej funkcji. Jak czytamy w komunikacie, jest to wynik wcześniej podjętej decyzji, iż wraz z zakończeniem projektu Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018 przekaże on kierownictwo nad programem nowemu pokoleniu.

"Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu odwołał kierownictwo PHZ w składzie: Janusz Majer - szef PHZ, Jerzy Natkański - zastępca" - brzmi fragment komunikatu.

Nowym szefem programu PHZ został Piotr Tomala.

Tomala był organizatorem i liderem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Był uczestnikiem wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad peak Middle /2014/. Brał udział w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 2017/2018.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy