Reklama

Reklama

RMF FM: Cena zeznań Dariusza S. ws. Jaroszewiczów

Status małego świadka koronnego za współpracę z prokuraturą ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów: jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, taka jest cena za złożone przez Dariusza S. zeznania, które pozwoliły na wykrycie sprawców napadu i podwójnego mordu sprzed 26 lat.

Status małego świadka koronnego daje nadzwyczajne złagodzenie kary albo warunkowe zawieszenie jej wykonania, orzekane obowiązkowo przez sąd wobec sprawcy, który idzie na współpracę ze śledczymi. Chodzi o ujawnienie informacji, które pozwolą na ujęcie pozostałych sprawców przestępstwa.

Przyznanie statusu obwarowanie jest kilkoma warunkami - m.in. kandydat na świadka nie może mieć na koncie zabójstwa ani kierowania grupą przestępczą.

Dariusz S. przyznał się do udziału w napadzie na willę małżeństwa Jaroszewiczów, ale - jak twierdzi - brał udział tylko w kradzieży i to nie on zabijał domowników.

Reklama

W rozwiązaniu zagadki pomogły zeznania skruszonego gangstera

Były peerelowski premier Piotr Jaroszewicz i jego żona Alicja Solska-Jaroszewicz zostali zamordowani w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w ich willi przy ulicy Zorzy w warszawskim Aninie.

83-letni Piotr Jaroszewicz był przed śmiercią torturowany. Przywiązano go do fotela, bandyci zacisnęli mu na szyi rzemienną pętlę.

Zwłoki 67-letniej Alicji Solskiej-Jaroszewicz znaleziono w łazience na piętrze. Zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża. Miała związane ręce.

Z materiałów sprawy wynikało, że z willi Jaroszewiczów nie zginęło nic poza dwoma pistoletami. Nie została skradziona biżuteria, kolekcja znaczków pocztowych, obrazy ani książeczki czekowe. Mieszkanie nie zostało splądrowane. Bałagan mordercy zostawili tylko w gabinecie Jaroszewicza.

Wczoraj reporterzy śledczy RMF FM ujawnili, że do rozwiązania tej jednej z największych zagadek kryminalnych współczesnej Polski przyczyniły się właśnie zeznania skruszonego gangstera Dariusza S.

(e)

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy