Reklama

Reklama

RMF: Firma Kwaśniewskiej rezygnuje

Firma Jolanty Kwaśniewskiej wycofuje się z zakupów gruntów komunalnych w Gdańsku - dowiedział się RMF FM. O powrocie żony byłego prezydenta do biznesu napisał dzisiejszy "Dziennik".

Firma Kwaśniewskiej, pokonując kilkunastu inwestorów, wygrała przetarg na teren niedaleko plaży w Brzeźnie. Zaoferowała 17 milionów złotych.

Rzecznik właściciela gruntu, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, Izabela Kozicka-Prus powiedziała reporterom RMF, że kontrahent wystąpił o zwrot wadium w wysokości około 350 tysięcy złotych. Wadium to zaliczka wpłacana przez firmę, która wygrała przetarg. Rzecznik powiedziała reporterowi RMF FM, że ZKM nie widzi powodu do zwrotu wadium, przetarg odbył się bowiem zgodnie z regulaminem.

Jak pisze dzisiejszy "Dziennik", przez ostatnich 10 lat Jolanta Kwaśniewska nie prowadziła osobiście należącej do niej Agencji Nieruchomości Royal Wilanów. Ostatnio znów przejęła stery i niemal od razu stanęła do wielkiego przetargu o teren położony niedaleko plaży w Brzeźnie. O 17 tysięcy mkw. komunalnego gruntu walczyło kilkunastu inwestorów. Wygrała Kwaśniewska, przebijając cenę wywoławczą 3,5 mln zł prawie pięciokrotnie.

Reklama

Skąd żona byłego prezydenta weźmie tak wielką sumę? - zastanawia się gazeta. Kwaśniewska nie zgodziła się na rozmowę z "Dziennikiem" o swojej działalności biznesowej. "Inwestycję zamierzałam i nadal zamierzam realizować wraz z partnerami, podmiotami o międzynarodowej renomie" - napisała tylko w e-mailu.

Agencji Royal Wilanów nie ma w książkach telefonicznych. Zarejestrowana jest przy al. Wilanowskiej w Warszawie, w prywatnym mieszkaniu Kwaśniewskich. To apartamentowiec, o którym Józef Oleksy opowiadał biznesmenowi Aleksandrowi Gudzowatemu. Pod tym adresem domofon podnosi ochroniarz: "Tu nie ma żadnej agencji. Mieszkanie prywatne" - tłumaczy "Dziennikowi".

Reklama

Reklama

Reklama