Reklama

Reklama

RMF: Fiasko rozmów celników z resortem finansów

Bez porozumienia zakończyły się rozmowy protestujących celników z przedstawicielami Ministerstwa Finansów i politykami Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o połączenie służby celnej, urzędów skarbowych i kontroli skarbowej w jedną, nową administrację skarbową, czemu celnicy się sprzeciwiają.

Rozmowy mają zostać wznowione w środę o godzinie 12, dwie godziny przed planowaną manifestacją przed Sejmem. Po wtorkowych rozmowach obie strony deklarowały chęć porozumienia, ale nie udało się jednak ustalić, czy reforma może być odłożona w czasie, albo czy uda się wypracować takie warunki łączenia służb, które rozwieją obawy celników.

Jak podkreślał szef Służby Celnej wiceminister Marian Banaś, o rezygnacji z reformy nie ma mowy.

"Jeśli chcemy reformować państwo, żeby było ono silne, to niestety pewne zmiany muszą nastąpić" - tłumaczy.

Reklama

Celnicy oczekują jednak rozwiązań, które zagwarantują miejsca pracy oraz to, że nadal będą oni funkcjonariuszami, a nie pracownikami administracji.

"Ten protest narasta, jest wzburzenie środowiska zawodowego, sytuacja rzeczywiście może wymknąć się spod kontroli" - mówi jeden z celników w rozmowie z reporterem RMF FM. Celnicy mówią o paraliżu na granicy, gdy zaczną masowo brać zwolnienia lub urlopy na żądanie.

Mariusz Piekarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy