Reklama

RMF: CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe Szumowskiego. Są wyniki analizy

Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietliło oświadczenia majątkowe ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - dowiedział się reporter RMF FM. Domagali się tego między innymi posłowie Koalicji Obywatelskiej po ujawnieniu niejasnego zakupu maseczek ochronnych od znajomego szefa resortu, a także po doniesieniach o finansowaniu firm związanych z rodziną ministra z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak się dowiedział reporter RMF, według CBA wszystkie oświadczenia majątkowe Łukasza Szumowskiego są w całkowitym porządku. Nie ma żadnych podstaw, by poza przeprowadzeniem analizy tych dokumentów wszczynać kontrolę.

Z informacji, które uzyskali dziennikarze RMF wynika, że CBA wzięło pod lupę nie tylko ostatnie oświadczenie posła Szumowskiego, ale także zeznania majątkowe złożone przez niego, gdy został ministrem zdrowia, oraz gdy w latach 2016-18 był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego współodpowiedzialnym za udzielanie dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama

CBA nie chce precyzować, czy analizy przeprowadzono po wniosku opozycji, czy tych sprawdzeń Biuro dokonało z własnej inicjatywy.

Co posiada minister Szumowski?

Według nowego oświadczenia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie posiada on żadnego mieszkania.

Do dokumentacji wpisał 2720 złotych oszczędności, trzy działki o łącznej powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych, trzy samochody (Toyota Yaris z 2008, Land Cruiser z 2005 i Mercedes Benz z 1959), dwa zegarki, 15 obrazów i 500 książek.

Dodatkowo Szumowski zaciągnął kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na 519 tysięcy. 

Zobacz oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego

Krzysztof Zasada

Czytaj: RMF.24.pl

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy