Reklama

Reklama

RMF: Będzie nowy minister finansów

Na początku przyszłego tygodnia prezydent Andrzej Duda ma powołać na stanowisko ministra finansów obecnego ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego - potwierdzili dziennikarze RMF FM.

Obecnie resortem finansów tymczasowo kieruje premier Mateusz Morawiecki, po tym jak poprzedni minister - Marian Banaś - został szefem Najwyższej Izby Kontroli.

Z informacji RMF FM wynika, że Kwieciński będzie łączył obie funkcje. Czyli będzie jednocześnie ministrem finansów oraz ministrem inwestycji i rozwoju.

To nie będzie nic nowego. Między wrześniem 2016, a styczniem 2018 tak samo obie funkcje łączył Mateusz Morawiecki. Nim został premierem.

Kwieciński ma kierować resortem finansów tymczasowo. Po wyborach partia spróbuje poszukać kogoś wyłącznie do kierowania finansami. Nasi rozmówcy zaznaczają jednak, że jeżeli Kwieciński zaproponuje spójną formułę łączenia obu funkcji, to może je pełnić także i po wyborach. Choć będzie to trudne.

Reklama

Jerzy Kwieciński chwalony jest za sprawne rozliczanie unijnych funduszy. Nie jest politykiem kontrowersyjnym. Nie występuje w bieżących sporach. Z drugiej strony połączenie funkcji ministrów finansów i rozwoju krytykują urzędnicy w obu urzędach. Twierdzą, że to wprowadzi duży chaos organizacyjny. Będzie trzeba na nowo wydawać wszystkie dokumenty i pełnomocnictwa.

Pierwszy informację o tym, że Kwieciński został kandydatem na ministra finansów podał Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. RMF potwierdził tę informację.

Krzysztof Berenda

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy