Reklama

RMF: Będzie kolejny "dotkliwy" protest?

Rolnicy AGROUnii zagrozili kolejnym - jak mówią - dotkliwym protestem. Twierdzą, że minister rolnictwa nie traktuje ich poważnie - podało RMF FM.

AGROUnia to organizacja, która w połowie grudnia ub. roku zablokowała na kilka godzin autostradę A2. Do protestujących przyjechał wówczas minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Po odblokowaniu trasy zdymisjonował zastępcę lekarza weterynarii, bo tego domagali się blokujący, którzy sprzeciwiają się między innymi importowi świń z Litwy, gdzie występuje ASF.

Rolnicy chcą znów protestować, bo twierdzą, że minister rolnictwa nie traktuje ich poważnie. Zerwali wczorajsze rozmowy w resorcie. Nie podoba im się między innymi, że - wbrew obietnicom - nie zatrzymał importu świń z Litwy. "Na pewno nie pozostawimy sobie tego bez odpowiedzi i będziemy wypracowywać sobie szacunek, którego na tę chwilę nie posiadamy w oczach ministra" mówi szef AGROUnii Michał Kołodziejczak.

Reklama

Kołodziejczak nie ujawnił formy planowanego protestu. Zasugerował jednak, że nie będzie to kolejna blokada autostrady, a coś dotkliwszego.

Krzysztof ZasadaMagdalena Partyła

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy