Reklama

Reklama

RMF: 80 tys. zł za reklamy prasowe z okazji rocznicy Chrztu Polski

​Prawie 80 tysięcy złotych lekką ręką wydali parlamentarzyści na reklamy prasowe z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Tyle - jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek - zapłaciły Kancelarie Sejmu i Senatu za ogłoszenia w ogólnopolskich gazetach. Reklamy nie promowały samej rocznicy, a jedynie uchwały, które z tej okazji przyjęli posłowie i senatorowie.

Parlament nie tłumaczy, dlaczego zdecydował się na zamieszczenie ogłoszeń. Biuro Prasowe Sejmu, które zapytaliśmy o reklamy, odpisało, że powodem ich zamieszczenia były obchody jubileuszu organizowane w Poznaniu. 15 kwietnia obradowało tam Zgromadzenie Narodowe, a kilka dni wcześniej Sejm i Senat przyjęły uchwały w tej sprawie.

Koszt zamieszczenia tekstu uchwał w prasie ogólnopolskiej (77 043,51 zł) poniosły wspólnie Kancelarie Sejmu i Senatu. Reklamy umieszczono w "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Naszym Dzienniku", "Polsce The Times" i "Rzeczpospolitej".

Reklama

Parlamentarzyści 1050. rocznicę Chrztu Polski obchodzili w Poznaniu. Z tej okazji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego (Sejmu i Senatu). Po raz pierwszy w historii Zgromadzenie obradowało poza Warszawą. W trakcie posiedzenia orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda.

(bs)

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy