Reklama

Reklama

Rezolutny 9-latek sam odebrał plecak złodziejowi

​57-letni mieszkaniec Przemyśla odpowie za kradzież. Mężczyzna skradł 9-latkowi plecak z zabawkami, telefonem komórkowym i drobnymi z kieszonkowego. Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu zatrzymali sprawcę. Skradziony plecak odzyskał sam 9-latek, który po kradzieży wsiadł na rower i pojechał szukać swojej własności.

W środę około godz. 16, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży na szkodę 9-letniego mieszkańca Przemyśla. O zdarzeniu poinformował telefonicznie przechodzień, który był świadkiem, jak mały chłopiec rozmawia z mężczyzną i każe oddać mu swoje rzeczy. Bez zastanowienia podszedł do chłopca i zapytał, czy potrzebuje pomocy i czy wezwać policję. Młody człowiek poprosił, by zadzwonić po patrol. 
Z poczynionych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca wykorzystując nieuwagę 9-latka, ukradł jego plecaka z ławki na tzw. Placu "Karolka" w Przemyślu. W plecaku znajdował się telefon komórkowy, drobne pieniądze z kieszonkowego i zabawki.

Reklama

Kilka minut od zgłoszenia policjanci dotarli na miejsce i zatrzymali sprawcę kradzieży, który oddalił się w momencie, gdy pomagający chłopcu przechodzień, dzwonił na numer alarmowy 997. Przed dotarciem na miejsce policyjnego patrolu, 9-latek wsiadł na rower i pojechał szukać swoich skradzionych rzeczy. Niedaleko, na ul. Franciszkańskiej, zauważył mężczyznę, a obok niego swój plecak. Podszedł i zażądał zwrotu plecaka wraz z zawartością. Mimo oporów sprawcy, przy pomocy przechodnia, udało mu się odzyskać plecak. 

Sprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że w organizmie ma ponad 3 promile. Ponadto w trakcie transportu do komendy uszkodził radiowóz, kopiąc w przegrodę oddzielającą przedział dla osób transportowanych. 

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy