Reklama

Reklama

Rekonstrukcja rządu. Prezydent dokonał zmian w Radzie Ministrów

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie Rady Ministrów. Wicepremierem oraz ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem sportu i turystyki - Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu i środowiska - Anna Moskwa, ministrem funduszy i polityki regionalnej - Grzegorz Puda, a Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent powołał na wicepremiera i nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda, który został jednocześnie powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.

Zmiany w rządzie: Michał Kurtyka odchodzi

Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Reklama

Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa.

ZOBACZ: Pracowała w spółce należącej do Orlenu, teraz pokieruje ministerstwem

Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki. 

Andrzej Duda: Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty

- W zdecydowanej większości pracowaliście państwo już w rządzie i doskonale wiecie, co to znaczy - macie ogromne doświadczenie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia nominacji nowym ministrom.

Zapewniał, że ma do nowych ministrów zaufanie i podkreślał, że ich zadaniem będzie "dalsze prowadzenie polskich spraw" w czasie pandemii po to, żeby - jak dodał - Polacy żyli na coraz wyższym poziomie.

- Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty, współpracuję z państwem i staram się, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie, żeby było między nami porozumienie - zaznaczył prezydent. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy