Reklama

Reklama

Rekonstrukcja rządu. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrów

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił zmiany w rządzie. Nowym ministrem rolnictwa zostanie Henryk Kowalczyk, który obejmie też funkcję wicepremiera. Ze stanowiskiem pożegna się też minister klimatu Michał Kurtyka. - Pan minister podjął tę decyzję ze względów osobistych - przekazał szef rządu. Do formalnej rekonstrukcji dojdzie dzisiaj o 17:00.

- Ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudę zastąpi minister Henryk Kowalczyk. Poprosiłem, też by przyjął funkcję wicepremiera. Problemy rolnictwa, rozwoju wsi i terenów wiejskich, na których żyje, mieszka i pracuje ponad 40 proc. naszych obywateli, to tak kluczowy temat, że chciałbym, żeby jego ranga była jak najwyższa - przekazał premier Mateusz Morawiecki. 

Puda obejmie natomiast stanowisko ministra konstytucyjnego - ministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, Puda pracował wcześniej w tym ministerstwie. Obecnie turystyka podlega pod Ministerstwo Rozwoju i Technologii i jest nadzorowana przez wiceszefa resortu Andrzeja Guta-Mostowego.

Reklama

Minister Kurtyka rezygnuje ze względów osobistych

- W kontekście ministerstwa klimatu i środowiska nastąpi zmiana. Pana ministra Michała Kurtykę zastąpi minister Anna Moskwa. Pan minister podjął tę decyzję ze względów osobistych - przekazał szef rządu.  

Tekę ministra rozwoju i technologii obejmie Piotr Nowak. Do tej pory funkcję tę sprawował premier Morawiecki. - Piotr Nowak to bardzo dobrze znana mi osoba. Pracowaliśmy razem w ministerstwie finansów. Teraz przyjeżdża specjalnie ze Stanów Zjednoczonych, by objąć tę funkcję - mówił premier.

Pieczę nad nowym ministerstwem sportu i turystyki obejmie Kamil Bortniczuk.

Początkowo zmiany w rządzie były planowane na poprzedni tydzień. Dymisje i powołanie nowych ministrów zostały jednak przełożone na ten tydzień. Oficjalnie do rekonstrukcji rządu dojdzie we wtorek o godz. 17:00 podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. 

O zmianach w rządzie po raz pierwszy informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL