Reklama

Reklama

Rekonstrukcja rządu. Ci ministrowie zachowali swoje stanowiska

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek czy odpowiedzialny za polską dyplomację Zbigniew Rau - między innymi ci ministrowie zachowali swoje stanowiska. Pracami rządu dalej będzie kierował Mateusz Morawiecki. Kolejne zmiany w rządzie zaplanowane są po nowym roku, wówczas odejść ma wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński.

Wbrew medialnym spekulacjom, stanowisko szefa KPRM zachował Michał Dworczyk. O ewentualnej dymisji jednego z najbliższych współpracowników premiera mówiło się w kontekście wycieku maili z jego prywatnej skrzynki pocztowej. 

Czarnek, Rau i Adamczyk zostają w rządzie

O swoja pozycję w rządzie - mimo kontrowersji, jakie wywołują niektóre jego wypowiedzi i decyzje - może być spokojny minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Swoją misję ma kontynuować także minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który w ostatnich tygodniach borykał się z problemami zdrowotnymi, ale aktywnie zastępują go wiceministrowie. 

Reklama

Choć nazwisko ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka było wymieniane przy okazji wszystkich poprzednich rekonstrukcji rządu, tym razem nie było mowy o jego dymisji. Adamczyk niemal codziennie organizuje konferencje prasowe w trakcie których otwiera lub zapowiada budowę nowych dróg, pojawia się na nich w towarzystwie czołowych polityków PiS. 

Tuż przed szczytem czwartej fali dymisja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nie była nawet brana pod uwagę. 

Gliński chciał zachować sport w swoim resorcie

Funkcję wicepremiera oraz ministra kultury zachował Piotr Gliński. Nieoficjalnie wiadomo, że Gliński próbował blokować wydzielenie sportu ze swojego ministerstwa, co ostatecznie się nie powiodło. 

Na stanowiskach pozostali także Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości), Mariusz Kamiński (min. spraw wewnętrznych), Tadeusz Kościński (min. finansów) oraz Marlena Maląg (min. rodziny). 

W rządzie - najpewniej do początku 2022 roku - pozostanie wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje