Reklama

Reklama

Reforma Camerona uderza w emigrantów. Kopacz: Będę bronić Polaków

David Cameron, podróżując po Europie, stara się wybadać nastroje - uważa Karolina Borońska-Hryniewiecka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Po czwartkowych wizytach w Holandii i Francji brytyjski premier odwiedza dziś Warszawę, by spotkać się z premier Ewą Kopacz.

- Jednym z głównych tematów spotkania będą pewnie nowe rozwiązania proponowane przez szefa brytyjskiego rządu, w tym przepisy dotyczące emigrantów - mówi ekspertka. I dodaje, że reforma proponowana przez premiera ociera się o złamanie unijnych przepisów, dotyczących swobodnego przepływu osób i równego traktowania wszystkich obywateli UE.

Ewa Kopacz zaznaczyła że będzie bronić Polaków, a przy tym wszystkich emigrantów przed dyskryminacją. Chodzi o postulat, że zarówno Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczycy, powinni mieć dostęp do takich samych świadczeń. W trakcie środowego przemówienia królowej brytyjskiej, w którym przybliżała plany rządu, pojawiły się też wątki referendum dotyczącego ewentualnego wyjścia z Unii Europejskiej i renegocjacji warunków członkostwa. Jak mówi Karolina Borońska-Hryniewiecka, Cameron podróżując po Europie bada nastroje - nie przedstawił on jeszcze konkretnych i precyzyjnych warunków dotyczących renegocjacji. Po spotkaniu z Ewą Kopacz David Cameron poleci do Berlina, by spotkać się z Angelą Merkel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy