Reklama

"Referendum ws. JOW-ów pokaże różnicę pomiędzy PO a PiS"

Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki komentuje referendum w sprawie JOW-ów.

Wczoraj prezydent podpisał postanowienie o referendum. Polacy będą decydować w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, a także o systemie finansowania partii politycznych z budżetu państwa i zmianach w ordynacji podatkowej.

Minister Administracji i Cyfryzacji mówił w radiowej Jedynce, że pytanie o jednomandatowe okręgi wyborcze nie jest jednoznaczne.

- To pytanie o JOW-y nie jest tak konkretne jak by się wydawało, ponieważ w ślad za tym nie pójdzie - od razu - zmiana ordynacji, ale na pewno będziemy odpowiadać na to pytanie "tak" - tłumaczy Halicki. I jak dodaje - ma nadzieję, że za tym pójdzie dyskusja publiczna.

Reklama

Halicki zaznacza, że referendum pokaże różnicę pomiędzy PO a PiS. Jak mówi, to fundamentalna różnica, ponieważ centralizm jest odpowiedzią negatywną na pytanie o JOW-y. Halicki uważa, że potrzeba jak najwięcej władzy "na dole", obywatelskości i podmiotowości i temu służy to referendum. Minister Administracji i Cyfryzacji dodaje, że jeżeli jest taka wola społeczna, to nasz system powinien ewoluować w tym kierunku.

Referendum odbędzie się 6 września.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: JOW-y | Andrzej Halicki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy