Reklama

Reklama

Reakcja Dudy na wystąpienie Kopacz: "Każdy potrafi to ocenić"

​ - Myślę, że każdy sam umie ocenić to wystąpienie - w ten sposób prezydent Andrzej Duda skomentował wystąpienie, które Ewa Kopacz wygłosiła w Sejmie po złożeniu dymisji. Prezydent dopytywany, czy wystąpienie Kopacz odpowiada na apel z jego sejmowego przemówienia, odpowiedział: "Myślę, że każdy potrafi to ocenić, czy odpowiada na mój apel czy nie".

Andrzej Duda występując na wstępie inauguracyjnego posiedzenia Sejmu VIII kadencji apelował m.in. o merytoryczną debatę, prowadzoną we wzajemnym szacunku i o to, by granice sporu, granice pewnej przyzwoitości języka, nie były przekraczane. 

Po złożeniu dymisji, Kopacz w wystąpieniu z mównicy sejmowej powiedziała, że pełnienie funkcji premiera to był dla niej wielki honor. Podkreśliła, że PO szanuje wynik wyborów i życzyła nowej władzy sukcesów. Zwracając się do polityków PiS życzyła im, żeby zrobili wszystko lepiej niż PO, ale jednocześnie ostrzegała, że nie będzie im łatwo.   Wymieniała sprawy, które uznała za sukcesy rządów PO, stwierdzając, że aby rządy PiS były lepsze musiałyby im dorównać, lub zrobić wiele rzeczy lepiej. 

Reklama

- Musielibyście wybudować ponad 3 tys. km dróg i autostrad, zapewnić najwyższy wzrost gospodarczy w UE, ale przede wszystkim poprawić bądź utrzymać obecny stan, w którym najwięcej ludzi w historii Polski ma pracę. Teraz to jest 16 mln ludzi, a bezrobocie jest jednocyfrowe - mówiła Kopacz pod adresem polityków PiS.   

Życzyła przejmującym władzę, żeby nie zaprzepaścili osiągniętej - według niej - dzięki rządom PO stabilności finansów publicznych. - Kiedy oddawaliście władzę, w prestiżowym rankingu Banku Światowego Polska była miedzy Kiribati a Macedonią. Dziś jesteśmy na 25. miejscu na świecie. Wyprzedzamy nie tylko wszystkie kraje regionu, ale także Szwajcarię i Francję - mówiła Kopacz. 

Dodała, że nowy rząd, by osiągnąć to, co poprzednicy, musiałby "wreszcie prowadzić realną politykę prorodzinną".  - Wiem, wiem moi drodzy, że my mieliśmy łatwiej, bo my porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007. Ale chcę zapewnić, że wystarczyło dobrze pracować i mogliśmy się pochwalić tym, że zrobiliśmy dużo więcej niż wy - powiedział Kopacz pod adresem polityków PiS. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy