Reklama

Reklama

RCB: W poniedziałek utonęły cztery osoby

W poniedziałek w Polsce utonęły cztery osoby, a dotychczas w całym sezonie w wodzie zginęło 339 osób - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które zaapelowało o rozsądek na wodą.

"W poniedziałek utopiły się kolejne cztery osoby! Nie zapominajcie, że woda oprócz tego, że niesie ochłodę w upalne dni, jest niezwykle groźnym żywiołem. Dlatego pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa" - zaapelowało we wtorek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.  

Dzień wcześniej, w niedzielę, utonęło siedem osób.  

RCB po raz kolejny przypomniało m.in. o tym, by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu i zażywanie kąpieli wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach, strzeżonych przez ratownika. Centrum bezpieczeństwa zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.  

Reklama

Jak wynika z danych GUS, w roku ubiegłym policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy